Prelegenci
Stanisław Sądowski
Maciej Borucz
Maciej Borucz to trener personalny i neuroterapeuta, specjalizujący się w technikach manualnych, oddechu, ruchu oraz neuroterapii. Prowadzi sesje indywidualne oraz warsztaty dotyczące treningu, regulacji układu nerwowego, biomechaniki i playfightu. Twórca platformy Moje Sprawne Ciało. Pasjonat życia w zgodzie ze sobą, wierzy, że prawdziwe szczęście i lekkość pochodzą z uwolnienia się od ograniczających przekonań i akceptacji siebie. W wolnym czasie szuka ukojenia w naturze i balansuje na slackline.
Anna Sierpowska
Cristiano Martins
Marcelina Adamczyk
Marcelina Adamczyk to instruktorka jogi (cert. Yoga Alliance 500h) i doświadczona tancerka z ponad 10-letnim stażem. Od dzieciństwa eksploruje związek ciała i umysłu poprzez balet, taniec współczesny, improwizację, taniec uliczny i w parze, aż po intuicyjny ruch, zouka i praktyki somatyczne. Od 2015 roku związana z brazylijskim zoukiem, którego uczyła m.in. w Australii, na Bali i w Europie. Prowadzi warsztaty i zajęcia na retreatach na całym świecie. Z pasją łączy taniec, medytację i świadomy ruch jako drogę głębokiego kontaktu z ciałem i życiem.
Mateusz „Druid” Tomczyk
Mateusz „Druid” Tomczyk to absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, religioznawca, filozof, kulturoznawca, historyk. Druid, założyciel polskiego oddziału Reformed Druids of Gaia. Kapłan inicjowany III stopnia w ramach Reformy Pogańskiej, Arcykapłan Krakowskiego Sabatu Reformowanych Druidów. Nauczyciel europejskich tańców folkowych i tradycyjnych. Twórca programu na konwentach i festiwalach. Doradca duchowy, mistyk, prelegent i panelista.
Ola Żelazo
Ola Żelazo to trenerka, nauczycielka jogi, promotorka holistycznego podejścia do zdrowia i kobiecej siły. Od kilkunastu lat wspiera kobiety w budowaniu świadomej relacji z ciałem poprzez ruch i pomaga im dbać o swoje zdrowie, formę i sylwetkę. Prowadzi jeden z najpopularniejszych kanałów treningowych na YouTube. Inspiruje tysiące osób do codziennej praktyki, dbania o siebie i życia w zgodzie ze sobą. Jej treningi są pełne pozytywnej energii – takiej, która motywuje do działania i budowania wewnętrznej mocy.
Nadia Szypiłow
Beata Rutkowska
Izabela Torres
Jose Torres
Tomasz Kaliszak
Aria Olejniczak
Joanna „Gryf” Czajkowska
Ewelina Szymańska
Ewelina Szymańska to certyfikowana instruktorka jogi oraz pasjonatka sound-healing. Prowadzi regularne zajęcia w Centrum Joga, w samym sercu Warszawy. Od roku organizuje także spotkania z jogą i dźwiękiem dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Brała udział w kursach terapii dźwiękiem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci; zgodnie z metodą Instytutu Petera Hessa. Kierując się myślą, że rozluźnienie daje uzdrowienie, praktykę jogi wzbogaca technikami oddechowymi oraz asanami, które pomagają uwolnić stres. Ruch, a zwłaszcza joga, są z Eweliną od zawsze, dodając jej zarówno siły, jak i spokoju.
Irene Rodriguez
Łukasz Gołoś
Paweł Raszkiewicz
Katarzyna Kieraś
Marek Baliński
Edyta Wypierowska
Agnieszka Rostkowska
Balbina (Binka) Bruszewska
Marcin Wojewoda
Korina Hortyńska
Marta Pociejewska
Adam Boczarski
Adam Boczarski – etnolog, antropolog kultury (specjalizacja: Japonia), instruktor rekreacji ruchowej i posiadacz 3. Dana w tradycyjnym Ju-Jitsu szkoły Bu Jutsu Kai Takeuchi Ryu. Od 1997 roku nieprzerwanie związany z tą sztuką walki, jako jeden z najstarszych uczniów Soke Krzysztofa Jankowiaka. Szkolił się również u mistrzów światowej klasy, m.in. Soke Keido Yamaue i Hanshi Anthony’ego Fernadesa. Od ponad 25 lat rozwija i popularyzuje tradycyjne japońskie Ju-Jitsu oraz techniki samoobrony.
Anna Gniłka
Beata Pawlikowska
Łukasz Gołoś
Łukasz Solaris Zalega
Łukasz Solaris Zalega – miłośnik gór, natury i braci mniejszych. Pomysłodawca i Naczelny Pierwszy Związku Wyznaniowego Wyznawcy Słońca. Od lat podąża ścieżką bliską Ziemi i światłu, łącząc duchowość z uważnym byciem w przyrodzie. Z otwartym sercem inspiruje do życia w prostocie, harmonii i zgodzie z wewnętrzną prawdą.
Piotr Matejuk
Piotr Matejuk to terapeuta psychodeliczny, psychotraumatolog i hipnoterapeuta z 14-letnim doświadczeniem. Założyciel Centrum Terapii Psychodelicznych SACRUM i współtwórca Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii. Praktyk terapii wspieranej psychodelikami, doktorant w Instytucie Psychologii PAN, autor książki „Autohipnoza – Bliskie spotkania z samym sobą”. Uczył się m.in. w USA (IPI, MAPS), współpracuje z Center for Medicinal Mindfulness i prowadzi wykłady z pracy w poszerzonych stanach świadomości.
Łukasz Michalak
Łukasz Michalak – wspólnik w Pasiekach Rodziny Sadowskich Miodziarze Sp. z o.o. oraz główny pszczelarz firmy. Od lat z oddaniem opiekuje się milionami pszczół, łącząc tradycyjne metody pszczelarskie z nowoczesnym podejściem do zrównoważonej gospodarki pasiecznej.
Łukasz Nowacki
Tomasz Kwieciński
Adam Kubaty
Adam Zbyryt
Karolina Tlak
Polarny
dr hab. Jan Sowa
Cristiano Martins
Hania Darmas – Milabo
Hania Darmas to certyfikowana nauczycielka Tantry, jogi, psychoterapeutka Gestalt i choreoterapeutka. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z ciałem, seksualnością i relacjami. Przez 14 lat wspiera kobiety w odzyskiwaniu mocy i pary w budowaniu świadomych relacji. Jej ścieżka rozwoju obejmuje taniec, jogę, masowanie, oddech, tantrę, psychoterapię i prace z emocjami. Hania prowadzi festiwale, warsztaty i sesje indywidualne. Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt, terapii somatycznej i uzdrawiania seksualnego. Posiada liczne certyfikaty, m.in. z zakresu tantry, pracy z ciałem, jogi hormonalnej i technik oddechowych. Razem z siostrą prowadzi holistyczne centrum Milabo, które wspiera w odkrywaniu mocy, szczęścia i spełnienia.
Karolina Kuraj
Karolina Kuraj – międzynarodowa nauczycielka medytacji i Katalizatorka Połączenia, której misją jest wspieranie ludzi w budowaniu głębokiej więzi ze sobą, innymi i Wszechświatem. W swojej pracy łączy duchowość, psychologię i techniki transformacji, takie jak The Completion Process, PSYCH-K®, NLP czy Reiki. Pomaga w uwalnianiu emocjonalnych blokad, odzyskiwaniu autentyczności i tworzeniu harmonijnych relacji. Przez ponad dekadę uczyła się od światowych autorytetów, m.in. Teal Swan, Dr. Bruce’a Liptona i Mooji’ego, podróżując do ponad 20 krajów.
Gosia Darmas
Gosia Darmas – przewodniczka na ścieżce Neo-Tantry, w trakcie Treningu Facylitatorskiego w Nativ International School u Shachara Caspiego. Certyfikowana praktyczka Resonant HealingⓇ, coachka i trenerka Komunikacji Opartej na Empatii (NVC). Czerpie z założeń Porozumienia bez Przemocy i pracy z ciałem, prowadząc osoby przez procesy uzdrawiania traumy i emocjonalnych ran. Jej podejście integruje neurobiologię, świadomość ciała oraz pracę emocjonalną i duchową. Fascynuje ją ludzki mózg i jego zdolność do regeneracji i transformacji. W swojej pracy podąża za tym, co żywe, tworząc przestrzeń dla autentycznego kontaktu i wewnętrznego wzrostu.
Jan Górczak
Jan Górczak – tancerz, podróżnik, fotograf i DJ. Współtwórca projektów Awaken the Dancer i Sacred Dance. Instruktor rekreacji ruchowej, zawodnik i trener Smoczych Łodzi – mistrz Europy z 2017 roku. Od dziecka zafascynowany ruchem, zgłębiał m.in. zouk, contact impro, crossfit, movement (Ido Portal) i taniec intuicyjny. Występował w spektaklu „TAB’ Nowy początek” Sopockiego Teatru Tańca. Od lat podróżuje, ucząc się i dzieląc tańcem oraz fotografią na festiwalach na całym świecie. Pasjonuje się różnorodnością kultur i rolą człowieka w społeczności. Uwielbia planszówki i tworzenie codziennej magii.
Tomasz Domański
Tomasz Domański – nauczyciel i przewodnik rozwoju osobistego z ponad 15-letnim doświadczeniem. Łączy pracę z ciałem, oddechem, energią i świadomością. Certyfikowany facylitator Shamanic-Tantric Breathwork (True Tantra). Prowadzi warsztaty w duchu uważności i bezpieczeństwa, ucząc świadomego dotyku, oddechu i autentycznej obecności. Od 2019 roku zgłębia również Human Design, wzbogacając swoje podejście o narzędzia wspierające indywidualny rozwój i wewnętrzne prowadzenie.
Magda Darmas
Magda Darmas - współtwórczyni Poland Tantra Festival i współzałożycielka Milabo. Certyfikowana facylitatorka aktywnych medytacji OSHO i Tetra Breathwork. Instruktorka jogi, pływania, snowboardu i windsurfingu. Z pasji organizatorka warsztatów i festiwali, na co dzień podążająca ścieżką rozwoju osobistego i tantry. Wierzy w moc wspólnoty i misję, którą realizuje razem z siostrami w ramach Milabo.
Freya Wolna
Freya Wolna to z wykształcenia menedżerka (MBA, Uniwersytet Toronto), z doświadczenia – liderka w korporacji IT, trenerka, coach, założycielka Meloway i portalu Corporate-Wellness.pl. Obecnie prezeska Practical Theatre Foundation, gdzie łączy rozwój z teatrem i dramą stosowaną. Od lat na ścieżce samorozwoju – zgłębia medytację, oddech, szamanizm, tantrę i pracę z ciałem. Łączy doświadczenie biznesowe z duchowym poszukiwaniem równowagi i autentyczności.
Anna Mrówczyńska
Certyfikowana terapeutka Biologii Totalnej (szkoła Gilberta Renauda) i coach CoachWise™ (ICF). Ukończyła ISTA, Art of Love i Shamanic Mysteries oraz liczne warsztaty z dziedziny tantry, seksualności i rozwoju osobistego. Od lat pasjonuje się Biologią Totalną, Tantrą, szamanizmem i ludzkimi historiami.
Aaron Kleinermann
Aaron Kleinerman – nauczyciel transformacji, ekspert pracy z męskością i autor bestsellera „The Embodied Man”. Łączy psychologię, duchowość, seksualność i pracę z ciałem, oferując praktyczne narzędzia do codziennego życia. Były kapitan statków, dziś prowadzi warsztaty i retreaty w ponad 40 krajach, pomagając tysiącom ludzi w głębokiej przemianie.
Zosia i Dawid Rzepeccy
Zosia i Dawid Rzepeccy – terapeuci relacji i nauczyciele Tantry Współczesnej z ponad 20-letnim doświadczeniem. Przeprowadzili ponad 300 warsztatów dla ponad 15 000 osób.
Zosia jest psycholożką, Dawid filozofem. Wspólnie napisali bestseller „Życie seksualne rodziców”. Ich praca łączy zdrową seksualność z duchowością. Prowadzą warsztaty w Polsce i za granicą, współtworząc Lotną Wspólnotę w Tajlandii.
Riya Sokół
Riya Sokół – artystka, piosenkarka i mówczyni, której twórczość łączy śpiew, storytelling, wykłady oraz krótkie, transformujące treści online. Pomaga ludziom odnaleźć radość, wolność i spełnienie, dzieląc się własnymi doświadczeniami życiowymi i duchową ścieżką, opartą m.in. na medytacjach, tantrze i pracy z podświadomością. Z ponad 20-letnim doświadczeniem scenicznym i głęboką autentycznością inspiruje i porusza, zostawiając trwały ślad w sercach swojej publiczności.
Marcin Poćwiardowski
dr Wojciech Krzyczkowski
Łukasz Bieliński
Wojciech Dragan
Prof. dr hab. Wojciech Łukasz Dragan to profesor nauk społecznych, psycholog, specjalista w zakresie badań nad temperamentem i biologicznymi uwarunkowaniami zachowania. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, popularyzuje psychologię w mediach, przewodniczy Komitetowi Psychologii PAN i jest laureatem licznych nagród naukowych, w tym Nagrody Teofrasta i stypendium Fulbrighta.
Anna Sierpowska
Dr hab. n. med. Paweł Holas
Dr hab. n. med. Paweł Holas, prof. UW – klinicysta, badacz i dydaktyk, specjalizujący się w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz uważności (MBCT/MBSR/MSC). Profesor na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie kieruje Katedrą Neuropsychologii Klinicznej i Psychoterapii. Jest także prezesem Fundacji Rozwoju Mindfulness oraz kierownikiem studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS. Jego główne obszary badań to uważność, współczucie oraz interwencje terapeutyczne oparte na tych metodach. Zajmuje się również psychologią kliniczną, terapią psychodeliczną i uzależnieniami behawioralnymi.
Piotr Matejuk
Piotr Matejuk to terapeuta psychodeliczny, psychotraumatolog i hipnoterapeuta z 14-letnim doświadczeniem. Założyciel Centrum Terapii Psychodelicznych SACRUM i współtwórca Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii. Praktyk terapii wspieranej psychodelikami, doktorant w Instytucie Psychologii PAN, autor książki „Autohipnoza – Bliskie spotkania z samym sobą”. Uczył się m.in. w USA (IPI, MAPS), współpracuje z Center for Medicinal Mindfulness i prowadzi wykłady z pracy w poszerzonych stanach świadomości.
Karin Lesiak
Karin Lesiak – trenerka jogi śmiechu, od 2013 roku prowadzi warsztaty wspierające zdrowie psychiczne i rozwój osobisty poprzez śmiech, pracę z ciałem i emocjami. Certyfikowana nauczycielka metody dr. Madana Katarii, łączy jogę śmiechu z technikami relaksacyjnymi, oddechem i uważnością, promując holistyczne podejście do zdrowia. Współautorka kursu online i „Dziennika Rozwoju – Wiem, czego chcę”. Występowała miedzy innymi na konferencjach TEDx oraz International Happiness at Work Summit.
Maria Będzińska
Witold Dąbrowski
Hania Darmas – Milabo
Hania Darmas to certyfikowana nauczycielka Tantry, jogi, psychoterapeutka Gestalt i choreoterapeutka. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z ciałem, seksualnością i relacjami. Przez 14 lat wspiera kobiety w odzyskiwaniu mocy i pary w budowaniu świadomych relacji. Jej ścieżka rozwoju obejmuje taniec, jogę, masowanie, oddech, tantrę, psychoterapię i prace z emocjami. Hania prowadzi festiwale, warsztaty i sesje indywidualne. Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt, terapii somatycznej i uzdrawiania seksualnego. Posiada liczne certyfikaty, m.in. z zakresu tantry, pracy z ciałem, jogi hormonalnej i technik oddechowych. Razem z siostrą prowadzi holistyczne centrum Milabo, które wspiera w odkrywaniu mocy, szczęścia i spełnienia.
dr Jarosław Jóźwiak
Dr Jarosław Jóźwiak to psychiatra, specjalista w leczeniu ADHD, założyciel i dyrektor medyczny Kliniki ALMA. Łączy praktykę kliniczną z nowoczesnymi metodami terapeutycznymi. Doświadczony wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, popularyzator wiedzy o ADHD i innowacyjnych formach jego leczenia.
Monika Cisło
Piotr Pałucki
Piotr Pałucki – współwłaściciel, Instytut Urządzeń Ekstrakcyjnych sp. z o.o. (listopad 2012 – obecnie)Specjalista w zakresie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla oraz rozwoju innowacyjnych technologii w obszarze żywności funkcjonalnej, suplementów diety i recyklingu
Beata Pawlikowska
Anna Krasucka
Anna Krasucka to dyplomowany dietetyk leczniczy w nurcie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, mentorka zdrowia, założycielka Akademii Pięć Smaków, z wykształcenia kulturoznawca i tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Od 2007 roku prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu profilaktyki zdrowotnej, a w 2021 roku została wyróżniona przez magazyn Twój STYL jako jedna z pięciu liderek zdrowego stylu życia w Polsce.
Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk
Dr Tadeusz Oleszczuk to lekarz z prawie 40-letnim doświadczeniem, który wierzy, że tylko holistyczne podejście do zdrowia pozwala zrozumieć problemy współczesnego człowieka, wynikające m.in. z przetworzonej żywności, stylu życia i środowiska. Jest autorem bestsellerowych książek, takich jak: „Czego ginekolog ci nie powie”, „Uspokój swoje hormony”, „Facet jak młody bóg” czy „O tarczycy”, w których łączy wiedzę praktyczną z teorią.
Robert Romanowski
Robert Romanowski przez blisko 20 lat pełnił rolę DJ-a, głównie w godzinach nocnych, aż do momentu, gdy poczuł potrzebę zmiany stylu życia. Około 8 lat temu podjął decyzję o modyfikacji swoich nawyków żywieniowych i ogólnego podejścia do życia. Zaintrygowany możliwością poprawy wzroku bez potrzeby noszenia okularów, zaczął zgłębiać tematy związane z medycyną chińską. Po zapoznaniu się z książką „Sposoby na długowieczność w medycynie chińskiej”, która zawierała odpowiednie ćwiczenia, rozpoczął ich stosowanie na sobie. W 2021 roku, po osiągnięciu pozytywnych efektów, poprowadził pierwsze warsztaty, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Jego zainteresowania obejmują medycynę chińską, astrologię wedyjską oraz muzykę etno.
Karin Lesiak
Karin Lesiak – trenerka jogi śmiechu, od 2013 roku prowadzi warsztaty wspierające zdrowie psychiczne i rozwój osobisty poprzez śmiech, pracę z ciałem i emocjami. Certyfikowana nauczycielka metody dr. Madana Katarii, łączy jogę śmiechu z technikami relaksacyjnymi, oddechem i uważnością, promując holistyczne podejście do zdrowia. Współautorka kursu online i „Dziennika Rozwoju – Wiem, czego chcę”. Występowała miedzy innymi na konferencjach TEDx oraz International Happiness at Work Summit.
Kasia Lewandowska
Łukasz Michalak
Łukasz Michalak – wspólnik w Pasiekach Rodziny Sadowskich Miodziarze Sp. z o.o. oraz główny pszczelarz firmy. Od lat z oddaniem opiekuje się milionami pszczół, łącząc tradycyjne metody pszczelarskie z nowoczesnym podejściem do zrównoważonej gospodarki pasiecznej.
prof. dr hab. Łukasz Łuczaj
Prof. dr .hab. Łukasz Łuczaj to profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, etnobotanik prowadzący badania terenowe na kilku kontynentach, autor licznych prac o roślinach rytualnych, leczniczych i użytkowych. W 2018 roku odebrał w Królewskim Ogrodzie Botanicznym Kew w Wielkiej Brytanii, dorocznie nadawany tytuł Etnobotanika Roku. W naszym kraju jest pionierem: dzikiej kuchni, jedzenia owadów, jedzenia chwastów oraz zakładania dzikich ogrodów.
Marzena Rusiłowicz
Marzena Rusiłowicz to psycholog, psychobiolog i terapeutka traumy relacyjnej NARM, specjalizująca się w diagnozie spektrum autyzmu i ADHD. Prowadzi poradnię i Akademię Rozwiń Skrzydła w Białymstoku, pracując z dziećmi i dorosłymi oraz promując akceptację neuroróżnorodności i świadomość wśród rodziców i specjalistów.
Bartosz Zadurski
Bartosz Zadurski to certyfikowany praktyk IFS, trener Empatycznej Komunikacji, provider TRE® oraz terapeuta Integracji Strukturalnej. Specjalizuje się w podejściu holistycznym, łączącym ciało, umysł i duszę. Jest autorem podcastu „Zadurski Mówi” oraz prelegentem na licznych konferencjach, w tym TEDx Gdyni. Ukończył ponad 100 kursów i warsztatów, a jego obszary specjalizacji obejmują Empatyczną Komunikację, psychoterapię opartą na wewnętrznych częściach subosobowości (IFS), psychosomatykę oraz budowanie poczucia własnej wartości.
lek. med. Jerzy Marciniak
Lek. med. Jerzy Marciniak jest ekspertem w dziedzinie mikrokrążenia i długowieczności, lekarzem medycyny, pediatrą oraz absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Przez 10 lat był członkiem gremium lekarskiego ważnego skandynawskiego projektu w zakresie ochrony zdrowia, opartego na substancjach roślinnych i naturalnych. Obecnie koncentruje się na medycynie mitochondrialnej i optymalnym wsparciu ludzkich komórek, promując kompleksowe podejście do pacjenta. Występuje na konferencjach krajowych i międzynarodowych jako przedstawiciel medycyny komplementarnej.
Michał Konkel
Michał Konkel to z wykształcenia archeobotanik, z pasji przyrodnik, a z zawodu zielarz-fitoterapeuta i grzyboznawca. Specjalizuje się w praktycznym wykorzystaniu roślin, minerałów i składników zwierzęcych w medycynie survivalowej, zgłębiając tajniki dawnych receptur i tradycyjnych metod leczenia. Członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy-Fitoterapeutów, edukator i popularyzator wiedzy o naturalnych środkach leczniczych. Prowadzi wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe z zakresu ziołolecznictwa oraz medycyny kryzysowej. Regularnie dzieli się wiedzą w mediach, współpracując z instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi, a także prowadzi kanał YouTube, na którym opowiada o roślinach i grzybach.
Kasia Sianko
Kasia Sianko jest przewodniczką po świecie dzikich roślin jadalnych, inspirującą do włączania chwastów do codziennego życia. Od pięciu lat prowadzi w Trójmieście spacery i warsztaty, których głównymi bohaterami są jadalne chwasty oraz grzyby.
Olga Szemley
Olga Szemley to pionierka jogi twarzy w Polsce i twórczyni metod Yogatwarzy i Yogattractive, jedynej metody jogi twarzy i automasażu w kraju, posiadającej certyfikat fizjoterapii oraz popartej 12-letnimi badaniami naukowymi, m.in. na Cambridge University. Autorka ponad 100 publikacji branżowych oraz książek. Jest również dyplomowaną instruktorką jogi Bikram i Warm Vinyasa oraz artystką, której kolaże-mozaiki wystawiane były międzynarodowo.
Krzysztof Bubel
Katarzyna Broda-Firla
Katarzyna Broda-Firla to wokalistka, instrumentalistka, propagatorka kultury tradycyjnej. Od dziecka kształcona przez ojca, Józefa Brodę, uczyła się dostrzegać muzykę w naturze i codzienności. Śpiewu i tańca źródłowego uczyła się bezpośrednio od mieszkańców wsi. Występowała z zespołami Józefa i Joszka Brody, Wałasi, SHAFA, Broda i Przyjaciele, AFROTUBA. Gra na okarynie, fujarkach, lirze korbowej, cymbałach i innych instrumentach tradycyjnych. Prowadzi warsztaty śpiewu białym głosem, rozwijając edukację muzyczną i promując dziedzictwo Beskidów. Eksploruje także śpiew gardłowy i alikwotowy z Tuwy i Mongolii.
Adrian Atma
Adrian Atma dorastał we Francji. W ciągu ostatniej dekady podróżował i mieszkał w różnych częściach świata, takich jak: Indie, Meksyk, Stany Zjednoczone, Azja i Europa. Przez ten długi szlak jego serce prowadziło go do odkrywania głębi życia. Inspirując się bogactwem muzyki świata, występował na niektórych z najpiękniejszych festiwali i wydarzeń rozwojowych w Europie.
PINA
Tony Koniak
Kasia Szymków
Amenti Theatre Company
Amenti MoveMeant to metoda, która łączy samoświadomość, taniec, psychologię jungowską, somatyczne ćwiczenia i szamanizm. Dzięki holistycznemu podejściu, metoda pomaga odzyskać sprawczość, zrozumieć siebie i innych, oraz rozwijać ekspresję i samoakceptację.
Amenti Theatre Company (ATC) to neo-mityczny teatr tańca, który łączy różne formy sztuki: taniec, muzykę na żywo, aktorstwo i scenografię. ATC przenosi publiczność w podróż przez czas i przestrzeń, twórczo odświeżając mity i historie w dekolonialnej perspektywie.
T. ETNO
T.ETNO (Tomasz Drozdek) to multiinstrumentalista i kolekcjoner rzadkich instrumentów z całego świata. Jego twórczość łączy różne style muzyczne, od klubowych brzmień, przez rock, folk i jazz, aż po muzykę chóralną. Współpracował z zespołem Tulia, którego debiutancki album zdobył Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2025 roku otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Muzyka Chóralna – Album Roku, za nagranie z chórem Astrolabium. Odpowiada również za etniczne brzmienie albumu „Vera to ja” Renaty Przemyk oraz współpracował z L.U.C. przy nagrywaniu muzyki do filmu „Chłopi”. Współpracuje także z DJ'em i producentem muzycznym Raidho, z którym wystąpił na Festiwalu Wibracje 2022.
Tomek Torres
Beata Pawlikowska
Gosia Skorupka
Gosia Skorupka to certyfikowana trenerka oddechu, coach i wykładowczyni programu Design Your Life inspirowanego metodologią Stanforda. Ukończyła zaawansowany trening w Alchemy of Breath i pracuje z metodą Contact Beyond Contact, łączącą ruch i pracę z ciałem.
Prowadzi warsztaty w ramach projektów Real Resilience i Respiramos, wspierając ludzi w życiowych zmianach i odkrywaniu ich potencjału. Doświadczenie szamańskich technik oddechowych zdobywała w Meksyku, inspirując się majańską kulturą. Mieszkała m.in. w USA, Meksyku i Szwajcarii, a swoje warsztaty prowadzi na całym świecie.
Mana
Mana pochodzi z Polinezji, z wyspy Ra’iatea – legendarnej Havai’i Nui. Jest potomkiem ostatniego klanu, który stawił opór kolonizacji w regionie Wysp Podwietrznych i Aotearoa (Nowa Zelandia). Wychowywany przez dziadków, od dziecka zgłębiał historię, rytuały i opowieści swoich przodków.
Mana przypomina o znaczeniu autentycznego przekazu – praktyki i tradycje polinezyjskie powinny być nauczane przez przedstawicieli tej kultury. To wyraz szacunku dla jej głębi i dziedzictwa.
Arun Milcarz
Monika Mariotti
Edyta Kozioł
Edyta Kozioł – szeptunka w trzecim pokoleniu, wywodząca się z Lubelszczyzny, kontynuuje głęboko zakorzenione tradycje ludowe przekazywane w jej rodzinie przez kobiety. Od lat pracuje z magią ludową i rytuałami oczyszczającymi, wspierającymi uzdrawianie ciała, duszy i energii. Specjalizuje się w pracy z chorobami magicznymi i prostowaniu ścieżek życiowych. Wykorzystuje naturalne metody – bańki, pijawki, zioła, masaże – oraz tworzy intencyjne świece, olejki i kadzidła, zgodnie z tradycją i cyklami natury.
Iwona Szymeczko
Prof. Artur Szutta
Prof. Artur Szutta to filozof z Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizujący się w etyce, metaetyce i filozofii społecznej. Autor książek Obywatelskie nieposłuszeństwo (2011) i Intuicje moralne (2018) oraz wielu artykułów naukowych. Redaktor naczelny czasopism „Filozofuj!” i „Laboratorium Mentis”. Obecnie bada zagadnienia związane z poznaniem moralnym, sztuczną inteligencją oraz eksperymentami myślowymi w etyce. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, ogrodnictwa i języków obcych.
Andrew Paradnik
Andrew Paradnik – druid, mistrz tao i szaman, od ponad dwóch dekad prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu duchowości i praktyk energetycznych. Swoją duchową ścieżkę rozpoczął w wieku 18 lat, uzyskując tytuł giermka Templariuszy, a następnie kształcił się m.in.: w Reiki, medytacji, Chi-Gongu, jodze, uzdrawianiu taoistycznym, kinezjologii, hipnoterapii i tantrycznych ustawieniach. Przez cztery lata studiował pod okiem mistrzów taoistycznych, zdobywając tytuł mistrza tao. Prowadzi Szamański Trening Energii oraz szkołę szamanizmu, w której przekazuje wiedzę z zakresu pracy z energią, budowy narzędzi duchowych i ochrony energetycznej. Doświadczenie zdobywał również jako dyrektor ośrodków terapeutycznych w Londynie.
Artur Święch
Róża Urban
Łukasz Chojnacki
Agata Kowalczyk
Dellfina Dellert
Dellfina Dellert – terapeutka ekspresyjna i artystka multidyscyplinarna, pracująca na styku emocji, ciała i sztuki. Łączy w swojej pracy elementy sztuk wizualnych, psychodramy, improwizacji oraz terapii ruchem. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako reżyserka i dziennikarka, a jej ścieżka zawodowa prowadziła przez Londyn, Barcelonę, Sztokholm i Paryż. Od trzech dekad aktywnie rozwija się w obszarach teatralnych, terapeutycznych i duchowych. W swojej pracy wspiera ludzi w odkrywaniu autentyczności i twórczego potencjału, wierząc, że sztuka może być głęboko uzdrawiająca.
Krystyna Jakubowicz
Krystyna Jakubowicz (krysia_rysuje) – nauczycielka języka angielskiego i sketchnoterka. Od 2019 roku tworzy notatki wizualne jako sposób na efektywne przekazywanie wiedzy. Prowadzi warsztaty z myślenia wizualnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, tworzy materiały edukacyjne i jest autorką książki „Phrasal verbs w obrazkach”. Pasjonuje się rozwojem i odkrywaniem ludzkiego potencjału.
Agnieszka Kaszyńska
Aga – wrażliwa dusza zakochana w przyrodzie. Architektka krajobrazu, projektantka wnętrz, rysowniczka i pasjonatka fotografii. Tworzy wyjątkowe ogrody, wnętrza i artystyczne warsztaty.
Parysek – spokojny twórca, gitarzysta, kucharz i scenograf. Odpowiada za realizację projektów i warsztatów, zaraża spokojem i dobrym dźwiękiem. Razem żyją powoli, blisko natury i z pasją
Tomasz Parysek
Aga i Parysek – para w życiu i pracy. Kiedyś żyli szybko, dziś mieszkają w drewnianym domu w warmińskim lesie, gdzie prowadzą Akademię Wolnego Czasu i markę Garden Thing, tworząc warsztaty artystyczne w zgodzie z naturą.
Aga – wrażliwa dusza zakochana w przyrodzie. Architektka krajobrazu, projektantka wnętrz, rysowniczka i pasjonatka fotografii. Tworzy wyjątkowe ogrody, wnętrza i artystyczne warsztaty.
Parysek – spokojny twórca, gitarzysta, kucharz i scenograf. Odpowiada za realizację projektów i warsztatów, zaraża spokojem i dobrym dźwiękiem. Razem żyją powoli, blisko natury i z pasją
Piotr Tołwiński
Piotr Tołwiński – absolwent PWSFTiTV w Łodzi w latach 1996-2022 Od 2001 właściciel wydawnictwa i drukarni, obecnie pracuję w Miejskim Ośrodku kultury w Siedlcach jako animator i instruktor fotografii, prowadzę Galerią Fotografii FOKUS.
Marek Zając
Marek Zając - artysta malarz oraz absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Organizator wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Współtwórca Artystycznego Stowarzyszenia Front Sztuki. Nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Bednarska i wykładowca w stopniu adiunkta na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie w Siedlcach. W swoim malarstwie szuka form inspirowanych architekturą. Ślad jaki pozostawia człowiek w szeroko pojmowanej cywilizacji jest początkiem rozmyślań malarskich Marka Zająca. Jego malarstwo to próba odnalezienia energii jaką zaklina człowiek w pozostawionych po sobie śladach. Codzienna podróż po zwykłych miejscach w obrazach artysty staje się najważniejszą podróżą jaką każdy z nas może podjąć. Podróżą w głąb samego siebie.
Karolina Zwoniarska
Karolina Zwoniarska – artystka wizualna, malarka, adiunkt na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Siedlcach, doktorka sztuki. Absolwentka ASP w Warszawie. Jej prace znajdują się m.in. w kolekcji Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Założycielka Stowarzyszenia FRONT SZTUKI i współtwórczyni Kamienicy Artystycznej TA3. Autorka publikacji o rysunku, kolażu i interdyscyplinarności w sztuce. Twórczo eksploruje temat kobiecej tożsamości, cielesności i doświadczeń granicznych, pracując również z ceramiką i tkaniną.
Anna Sierpowska
Katarzyna Broda-Firla
Katarzyna Broda-Firla to wokalistka, instrumentalistka, propagatorka kultury tradycyjnej. Od dziecka kształcona przez ojca, Józefa Brodę, uczyła się dostrzegać muzykę w naturze i codzienności. Śpiewu i tańca źródłowego uczyła się bezpośrednio od mieszkańców wsi. Występowała z zespołami Józefa i Joszka Brody, Wałasi, SHAFA, Broda i Przyjaciele, AFROTUBA. Gra na okarynie, fujarkach, lirze korbowej, cymbałach i innych instrumentach tradycyjnych. Prowadzi warsztaty śpiewu białym głosem, rozwijając edukację muzyczną i promując dziedzictwo Beskidów. Eksploruje także śpiew gardłowy i alikwotowy z Tuwy i Mongolii.
Polarny
Highflyers
Yemanjo & partner
Shoshana Rogala
Yael Deckelbaum
Yael Deckelbaum to izraelsko-kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów i aktywistka, która zdobyła międzynarodowe uznanie dzięki swoim hymnom na rzecz pokoju i sprawiedliwości społecznej. Jej najnowszy album „Surrender” (2024) odsłania bardziej introspektywną stronę artystki, skupiając się na osobistych przeżyciach związanych z miłością, stratą i wewnętrzną równowagą. Album charakteryzuje się akustycznymi aranżacjami, wrażliwymi melodiami i głębokimi tekstami, tworząc przestrzeń do refleksji i osobistego zanurzenia się w emocjach. Po latach pracy z ruchami społecznymi, Yael powraca do swojej muzycznej intymności, zapraszając słuchaczy do odkrywania siły w poddaniu się.
Pascal Lacaze
Nneka
Kermesse
Łąki Łan
Łąki Łan powraca – z nowym człowiekiem na pokładzie, świeżą energią i premierowym materiałem! Ich pierwszy występ po przerwie na Next Fest 2024 rozgrzał Tamę do czerwoności, a letnie koncerty potwierdziły jedno: publiczność tęskniła, a zespół wrócił w wielkim stylu.
Legenda polskich scen festiwalowych, Łąki Łan słynie z eksplodujących energią koncertów, ekologicznego przekazu i oryginalnych kostiumów. Przez lata zbudowali status jedynej w swoim rodzaju, koncertowej maszyny funkowo-elektro-rockowej. Ich szósty album „DżDż”, wydany jesienią 2025, to nowy rozdział w tej barwnej opowieści.
Facesoul
FaceSoul (Faisal Salah) to somalijski artysta z Londynu, którego muzyka i poezja są głosem jedności i emocji. Urodzony we Wschodniej Afryce, od dziecka traktował sztukę jako schronienie i sposób wyrażania siebie.
W wieku 19 lat wyruszył w podróż dookoła świata, odkrywając uniwersalność ludzkich emocji i siłę głosu jako narzędzia łączenia ludzi. Jego twórczość to przesłanie bliskości ponad podziałami – głęboka, poruszająca i prawdziwa.
Nickodemus
Nickodemus – DJ, producent i pionier global fusion. Od lat 90. łączy dźwięki świata z klubową energią, tworząc eklektyczne sety i remiksy, które poruszają parkiety na całym globie. Jego muzyka to most między kulturami – pulsująca mieszanka elektroniki z wpływami latynoskimi, afrykańskimi i wschodnimi.
Założyciel Wonderwheel Recordings i twórca kultowych imprez Turntables on the Hudson, współpracował m.in. z Bobem Marleyem, Niną Simone, Quantic czy Thievery Corporation. Najnowszy album Soul & Science to zapis wieloletnich przyjaźni i podróży – tętniąca życiem muzyczna opowieść o wspólnocie, rytmie i radości.
Nasiri
Orion Orient
Glasse
Łukasz Glasser (Glasse) – żywa legenda polskiej sceny klubowej. DJ, promotor, organizator, od blisko trzech dekad kształtuje oblicze elektroniki nad Wisłą. Zadebiutował w 1996 roku i od tamtej pory zagrał setki imprez w najbardziej kultowych miejscach w Polsce – od warszawskiej Piekarni i Smolnej, przez gdański Sfinks, krakowski Prozak, aż po największe festiwale: Audioriver, Wisłoujście, Creamfields, Heineken Open’er.
Jego kariera to także zagraniczne wojaże – występował m.in. w Londynie, Tokio, Sztokholmie, Cordobie czy Dubaju. Współtwórca agencji i cyklu imprez IMPORT!, na których gościł czołówkę światowej sceny klubowej (Nic Fanciulli, James Zabiela, Gus Gus i wielu innych).
Glasse to również radiowy głos polskiej elektroniki – przez lata współtworzył kultowe audycje „Starter” i „Houserka” w Radiostacji. Rezydent i dyrektor muzyczny legendarnego beach baru Solar na Półwyspie Helskim (2005–2012), współtwórca kompilacji „Feeva!” oraz „IMPORT!”.
W ostatnich latach szerzej znany także jako współzałożyciel projektu Big Boat Party – imprezy, która łączy klubową energię z przestrzenią wody i zachodów słońca. Glasse nie tylko gra, ale od lat buduje społeczność wokół muzyki, w której rytmie bije serce wielu letnich wspomnień.
Nahamaku
Dorośli
Dorośli to akustyczny projekt z polskimi tekstami, osadzony w nurcie slow-life, alt-country i folku drogi. Ich piosenki dają wytchnienie, budują bliskość i niosą ważne treści. Kameralne koncerty tworzą intymną atmosferę i prawdziwy kontakt z publicznością.
Na koncie mają dwa albumy – Dorośli (2021) i Nieważne (2023), a latem 2025 ukaże się Niewiem. Ich utwory mają prawie 600 tys. odsłuchań na Spotify. Tworzą też Śnietnisko – niezależny ośrodek kultury w Beskidzie Niskim oraz współpracują z nepalskimi muzykami w Happy Village Orchestra.
Izabela Damek